sosz

Chirurgia

stomatolog radom

Znieczulenie

Dla zapewnienia pacjentowi pełnej bezbolesności i maksymalnego komfortu, wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są wykonywane w znieczuleniu, z użyciem tylko preparatów uznawanych za najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Oprócz konwecjonalnych metod podawania środka znieczulającego dysponujemy specjalną strzykawką do znieczuleń śródwiązadłowych, gdzie znieczulenie działa natychmiast na poszczególny ząb.

 

Usuwanie zębów

Istota usuwania zęba polega na oddzieleniu go od otoczenia i wyjęciu z zębodołu. Umiejętności lekarza i współpraca ze strony pacjenta umożliwiają prawidłowe wykonanie zabiegu i zapobiegająwystąpieniu powikłań. Należy jednak pamiętać, że usunięcie zęba jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia stomatologii.

 

Hemisekcja i radektomia

Są to rzadko wykonywane zabiegi "ostatniej szansy" dla zębów wielokorzeniowych. W sytuacji gdy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia jednego z korzeni odcina się problematyczny korzeń, a pozostała część zostaje odbudowana za pomocą korony protetycznej.